Центральная городская библиотека для детей
им. Ш. Кобера и В. Хоменко г.Николаева

Харланович Анатолій Васильович

Анатолій Васильович Харланович народився 12 липня 1936 р., у с. Кремінівці Веселинівського району Миколаївської області, в сім'ї війсковослужбовця.

В 1954 р. закінчив Веселинівську середню школу. Навчався в Одеській школі морського навчання, Одеському військовому зенітно-артилерійському училищі, закінчив юридичний факультет Одеського державного університету за спеціальністю "правознавство".

Довгий час працював головним юристом Вознесенського районного управління сільского господарства. Мешкав у м. Вознесенськ. Працював викладачем-методистом правових дисциплін Вознесенського коледжу Миколаївського аграрного університету. За добросовісну службу і працю отримував державні нагороди, почесні грамоти від союзних і республіканських органів влади.

Друкуватися почав в 1950 р. у Веселинівський районній газеті "Зоря". Пізніше його твори друкували в обласній і республіканській пресі, в журналі "Отчизна", "Курьер Кривбасса", та ін. Перша збірка "Осенний подснежник", російською мовою, вийшла у 1990 році. Наступними були книги "Слепая любовь" (1991р.), в 1993 р. - "Аритмия", в 1994 р. - збірка віршів на українською мовою "Таврійський полин". Його перу належали збірки "Золотое эхо", "Солнце полуночи", "Рапсодия степи".

Член Спілки письменників з 1955 року. У 2000 році А.В. Харланович став лауреатом обласної премії імені М. Аркаса в номінації «Розвиток народної художньої творчості». Помер у лютому 2008 року.

Книги А.В. Харлановича, які можна взяти в нашій бібліотеці:

  • Харланович, А.В. Сповідь [Текст]: збірник поезій / А. Харланович. - Миколаїв: ТОВ "Фірма "Іліон", 2008. - 104 с. - (Південна бібліотека)

Додаткова інформація: