Центральная городская библиотека для детей
им. Ш. Кобера и В. Хоменко г.Николаева

Марущак Віра Іванівна

Марущак (Рожкова) Віра Іванівна народилася в селищі Арбузинка Миколаївської області. Там же закінчила середню школу № 2.Закінчила з відзнакою бібліотечний факультет Миколаївського вищого училища культури, а потім факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

Працювала на Арбузинському районному радіо. З 1979 р. - в обласній молодіжній газеті «Ленінське плем'я» на посаді бібліотекаря, корспондентом радіо на ЧСЗ, зараз є працівником обласної бібліотеки для юнацтва та викладачем основ журналістики Першої української гімназії ім. М.Аркаса.З 1989 по 1991 рік обиралась депутатом Заводської районної ради м. Миколаєва ХХІ скликання. В 2001 році була делегована на ІІІ Всесвітній форум українців, що проходив у Києві.Перші оповідання були опубліковані в газетах "Ленінське плем`я", "Трибуна рабочего" Чорноморського суднобудівного заводу. Друкувалася в газетах, журналах, колективних збірниках "На стапелях поэзии", "Грани души".

В 1981 році прийнята до Національної спілки журналістів України. Обиралась делегатом трьох з'їздів журналістів України.

У 2006 році Віра Іванівна Марущак була прийнята до Національної спілки письменників України. Є автором шести прозових книг: «Вікнами до сонця», «Батько з Португалії», «Цезар, Галка і Новий рік», "Пригоди Нюмочки", "Джмелик-мандрівник", "Зайченя". Віра Іванівна Марущак поєднує у собі дві професії бібліотекаря та журналіста. Вона відповідає за імідж бібліотеки, який значно зріс тому, що в ЗМІ часто розповідається про ті заходи, що проходять у бібліотеці.

Співробітник обласної бібліотеки для юнацтва тісно працює з молоддю. Вела школу молодого журналіста при обласній бібліотечній асоціації, де навчала молодих бібліотекарів основам журналістики. Проводить майстер-класи для студентів та старшокласників. В результаті активного пошуку нових, сучасних методів роботи в бібліотечній справі створила власну бібліотечну програму "Читаємо разом", завдяки якій юнаки та дівчата долучаються до читання В результаті ОБЮ випустила 7 видань з одноіменної серії, де друкуться відгуки на твори В.І.Марущак та малюнки читачів.З 2010 року бібліотекар запровадила проект "Автограф-сесія", який передбачає вивчення літератури рідного краю. Стартувала нова програма - діалог з письменником "Життя і книга". Це нова форма роботи —зустрічі з старшокласниками через мережу інтернет. А також Віра Іванівна бере участь у виїздних інформаційних сесіях в районних центрах та селах Миколаївщини.

За сумісництвом Віра Іванівна Марущак 12 років поспіль працює викладачем основ журналістики в Першій українській гімназії імені М. Аркаса. За цей час вона розробила навчальну програму спецкурсу для учнів 8-11 класів та написала 3 навчальних посібника – "Школа журналіста" (2009) , "Основи радіожурналістики" (2009), «Радіо в медіапросторі».

Як заступник керівника літературного об'єднання "Стапель" та громадський діяч нагороджена Миколаївською обласною культурологічною премією імені Миколи Аркаса(2009). Є членом президії обласного відділення товариства "Україна-світ".

За вагомий особистий внесок у розвиток співпраці України із закордонним українством нагороджена почесною відзнакою «За єднання українців у Світі» (2011), в 2011 році отримала обласну премію, як кращий працівник галузі культури Миколаївської області в номінації «За вагомий внесок у розвиток літератури». Неодноразово нагороджена грамотами управління культури Миколаївської облдержадміністріції, Миколаївської обласної ради, Української та обласної бібліотечних асоціацій, є лауреатом Міжнародного конкурсу літератури і культури "Слов'янські традиції" (2012).

В 2011 році отримала обласну премію, як найкращий працівник галузі культури Миколаївської області в номінації «За вагомий внесок у розвиток літератури». Неодноразово нагороджена грамотами управління культури Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївської обласної ради, Української та обласної бібліотечних асоціацій. Лауреат Міжнародного конкурсу літератури і культури «Слов'янські традиції» (2012). Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2014)? Медаллю «Почесна відзнака» Національної спілки письменників України за особисті досягнення у літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу (2014) Тричі відзначена Дипломом «Золоте перо» (2013,2014, 2016). Нагороджена грамотою Верховної ради України (2015).

З січня 2018 р. — голова Миколаївської обласної організації НСПУ.

Книги В.І.Марущак, які можна взяти в нашій бібліотеці:

  • Марущак, В. Батько з Португалії [Текст]: оповідання, повість / В. Марущак. - Миколаїв: Атолл, 2005. - 140 с.: il.
  • Марущак, В. Зайченя [Текст]: казка / В. Марущак; мал. А.Маринюк. - Миколаїв: Вид. Шамрай П.М., 2011. - 8 с. : іл.
  • Марущак, В. Пригоди Нюмочки [Текст]: казки / В. Марущак; худож. О.О.Лисянська. - Миколаїв: Видавець Шамрай П.М., 2009. - 72 с.: іл. - (Південна бібліотека).
  • Марущак, В. Цезар, Галка і Новий рік [Текст] : оповідання та повість / В. Марущак; худож. В.З.Сергієва. - Миколаїв: Шамрай, 2008. - 159 с. - (Південна бібліотека)
  • Марущак, В. Гомін білого інею [Текст]: новели та оповідання / В. Марущак; худож. Л.А. Матвійчук. - Миколаїв: Видавець Шамрай П.М., 2013. - 88 с.: іл. - (в опр.)
  • Марущак, В. Ярмарок сміху [Текст] / В. Марущак; худож. Л. Ніколаєва. - Миколаїв: Видавець Шамрай П.М., 2014. - 64 с.
  • Марущак, В. І. Джмелик-мандрівник [Текст]: казка для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / В. І. Марущак. - Миколаїв: Видавець Шамрай П.М., 2012. - 12 с.: іл. - (Південна бібліотека).

Додаткова інформація: