Центральная городская библиотека для детей
им. Ш. Кобера и В. Хоменко г.Николаева

Сичьов Олександр Федорович

Сичьов Олександр Федорович народився 18 травня 1977 р., у с. Луч Жовтневого р-на Миколаївської області, в сім`ї музиканта Сичьова Федора Карповича. Мати Олександра – Сичьова Євгенія Іванівна теж співала. Це від матері Олександр почув перші народні мелодії.

З батьком вперше зробив свій виступ у 6 років. Музичну школу Олександр закінчив у с. Луч (по класу скрипки) у 1992 р. У музичній школі навчався відмінно, вже тоді створюючи перші музичні та літературні авторські твори.

У 1996 р. закінчив Миколаївське державне вище музичне училище за фахом – керівник вокального ансамблю, диригент хору, викладач музики (факультет хорового диригування, викладач Сорочан А.О.).

З 1996 р. працює в обласній філармонії артистом 1-ої категорії (вокал, скрипка) камерного ансамблю української народної та сучасної пісні «Вільні козаки» (під керівництвом Федора Сичьова).

З 2003 р. – працює керівником колективу.

Автор усіх обробок народних, авторських пісень, що співає ансамбль.

З 2001 р. О.Сичьов член літературного об`єднання поетів та прозаїків «Зоря».

У 2001 р. – переможець міжнародного телевізійного фестивалю «Обрій» (1 місце серед естрадних виконавців), м.Миколаїв.

У 2002 р. Сичьов О.Ф. став переможцем міжнародного конкурсу вокалістів «Мелодія двох сердець» (гран-прі) у м. Києві, на міжнародному фестивалі вокалістів «Царський салон» в Лівадійському палаці м. Ялти отримав диплом 1 ступеню за краще аранжування власної пісні «Вербиченька».

На всеукраїнському фестивалі «Фант-лото Бінго» (кер. К.Міладзе) виконавець Ганна Краснова перемагає з піснею О.Сичьова «Найди любовь».

В 2002 р.Олександр створив сім`ю з Ліаною Глуховською. Жінка Олександра за фахом економіст. В 2003 р.в сім`ї Сичьова О.Ф. народився син Максим.

У 2004 р. у м.Луганськ Сичьов О.Ф. здобув 1 місце та грошову премію (1000$) на міжнародному фестивалі-конкурсі сучасної патріотичної пісні «Молода гвардія» з власною піснею «Червона калина».

О.Сичьов – автор музики гімнів: МДАУ (на вірші миколаївського поета Івана Кушніра), ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (на вірші Таїс Ліщинської), заводу ЮТЗ «Зоря» (на вірші Людмили Чічкань).

Випустив авторський альбом різних за змістом і стилістикою пісень на слова професійних поетів та аматорів миколаївщини під назвою «Признание» (на вірші Гросмана Ю., Щєдрової Н., Качуріна В., Філатова О., Ліщинської Т., Грибанова К., Креміня Д.). З 2005 р. навчається у Миколаївському державному класичному університеті ім. О.Сухомлинського на кафедрі «Музика та художня культура».

Висока виконавча майстерність та культура, яскрава творча індивідуальність керівника ансамблю О.Ф. Сичьова додають популярності колективу миколаївської обласної філармонії «Вільні козаки», в якому він працює з року заснування колектива. Широкий діапазон голосу (драматичний тенор) та професійна постановка в народному жанрі гри на скрипці завжди на першому місці у концертах.

У 2005 р. вийшла збірка поезій О.Ф.Сичьова «За водопадом глаз» у громадському видавництві «Юпітер» - редактор видавництва поет Т.Ліщинська; в 2006 р. – Олександр презентує благодійний концерт до дня рідного міста Миколаєва та диски з піснями на вірші поетів Таїс Ліщинської та Віктора Іванченка «Неслучайная встреча», «Город сердца моего».

Сичьов О.Ф. є автором багатьох духовних хорових концертів та фортепіанних п`єс. Деякі твори композитора написані в стилі романтизму, але теми патріотизму, любові до батьківщини та життя завжди супроводжують інші твори автора О.Ф. Сичьова.

В 2006 р. Сичьов Олександр Федорович презентує з власної студії звукозапису «Еос» диск соліста ансамблю «Вільні козаки» Дениса Місанчука під назвою «Мрія». У зміст диску ввійшли пісні О.Сичьова на вірші Галини Місанчук , поетів Таїс Ліщинської та В'ячеслава Качуріна.

Репертуар Сичьова О.Ф. – від класики до сучасної музики. Його пісні, що уславлюють рідний край, в репертуарі відомих професійних виконавців не тільки в Україні, але і в Германії, Ізраїлі, Росії.

В 2006 р. Сичьов О.Ф. створює проект збірки православних творів (від канонічних до сучасних) і випускає на власній студії звукозапису диск (на слав'янській мові) під назвою «Утверди Боже». В створенні диска приймав участь камерний чоловічий хор кафедрального собору УПЦ м.Миколаїва під керівництвом композитора та регента Крупняка Михайла Едуардовича.

В 2006 р. – керівник музичного гурту «Вільні козаки» обласної філармонії, композитор і поет – за високе виконавське мистецтво, велику концертну діяльність, популяризацію кращих зразків української народної пісні і творчості миколаївських авторів, а також за видатні досягнення в подальшому розвитку духовності української та інших національних культур на миколаївщині став лауреатом обласної премії ім. Миколи Аркаса за напрямком «Професійне мистецтво». У грудні цього року Олександр здобуває перше місце з власним романсом «Невзначай» на обласному конкурсі «Романс о романсе» (м.Миколаїв).

В квітні 2007 р. О.Ф.Сичьов створює гімн музичної школи №1 м.Миколєва на вірш поета О.Стєпанкова.

У травні 2007 р. О.Сичьов переможець всеукраїнського фестивалю «Афганістан звучить в моїй душі» (1 місце серед професійних виконавців). Видавництво «Юпітер» (гол. редактор поет Таїс Ліщинська) презентує другу збірку віршів Олександра «Маяк вечности» в травні місяці 2007 р., в яку ввійшла нова поезія та пісенні вірші автора.

В квітні 2007 р. Олександр випускає на власній студії звукозапису новий диск власної інструментальної музики та пісень на свої вірші та вірші миколаївських поетів під назвою «Портрет».

У серпні 2007 р. він створює гімн обласної бібліотеки для юнацтва м.Миколаєва.

В 2007 р. в жовтні місяці О.Сичьов пише гімн інституту педагогічної освіти при державному університеті ім. В.Сухомлинського особисто по проханню директора інституту, доктора педагогічних наук, професора О.М.Пєхоти.

В 2008 р. у березні на прохання фонду "Серце до серця" Олександр пише гімн благодійної акції зі збору коштів для лікування дітей з вадами зору на вірші відомої поетеси Таїс Ліщинської. Олександр Сичьов є автором дитячих спектаклів, серед яких "Сказка о дружбе, огне и волшебной поляне", «Мы шагаем осторожно» (автор лібрето Р.Гребенюк), "Страна детских фантазий" (автор лібрето К.Клімук).

В літку 2008 р. О.Сичьов особисто з іниціативи директора інституту педагогічної освіти, професора, доктора пед. наук О.М.Пєхоти створює вперше на сцені університету ім. В.О. Сухомлинського авторську естрадну оперу " Створення світу " на вірші М.Лермонтова, С.Єсеніна, відомих миколаївських поетів Дмитра Креміня, Таїс Ліщинської та Віктора Іванченко за біблейськими мотивами. Весь сценарій та вибір віршів, покладених на музику належить Олександру Сичьову. В опері прозвучали хорові, інструментальні та пісенні номери автора О.Сичьова.

17 листопада 2008 р., О.Сичьов, студент 4 курсу університету ім. В.О.Сухомлинського став стипендіатом міського голови за значні успіхи в навчанні та активну громадську позицію, що сприяє розвитку міста та його уславленню на всеукраїнському та міжнародному рівні.

В січні 2009 р. створив музику до спектаклю "Анафема" (присвячений гетьману Івану Мазепі ), автори либрето та сценарія – А.А. Маляров, М.А. Кравченко.

26 лютого 2009 р. в сім`ї Олександра та Ліани Сичьових народився другий син Назарій.

10 квітня 2009 р. серед 45-ти учасників, 30-ти міст України Олександр здобув 2 місце та звання лауреата на всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Музичне мистецтво» в м. Одеса. Олександр Сичьов є автором музики та слів гімну міжнародного дитячого фестивалю «Золотий лелека».

До 220-річниці м.Миколаєва О.Сичьов пише музику до спектакля А.Свістуна «Літопис нашого міста».

29 листопада 2009 р. президентом України О.Сичьову присвоєно звання ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ.

У грудні 2009 р. вийшов диск О.Сичьова з піснями для дітей «Давайте верить в чудеса» на вірші Таїс Ліщинської. В цей час Сичьов О.Ф. працює при миколаївській обласній філармонії керівником гурту народної та сучасної пісні «Вільні козаки» у м.Миколаєві.

Книги О.Ф. Сичьова, які можна взяти в нашій бібліотеці:

  • Сычев, А. За водопадом глаз... [Текст]: стихотворения / А. Сычев. - Николаев: Юпитер, 2005. - 48 с.
  • Сычев, А. Маяк вечности [Текст]: Стихотворения / А. Сычев; ред. Т.А.Лещинская. - Николаев: Юпитер, 2007. - 52 с.
  • Сичьов, О. Мій світ [Текст] : вірші і пісні / О. Сичьов ; ред. Т.А. Лещинская. - Николаев : Юпитер МЛО, 2011. - 75 с
  • Сичьов, О. Спочатку була любов... [Текст] : музичні твори / О. Сичьов. - Миколаїв : Видавець Прокопчук Т.Ю., 2012. - 168 с.

Додаткова інформація: