Центральная городская библиотека для детей
им. Ш. Кобера и В. Хоменко г.Николаева

Інформаційні слухання в бібліотеці

Відбулась зустріч колективу Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка та її філій з директором миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гмирьова Агарковою В.В. в рамках інформаційних бібліотечних слухань «Державна політика у сфері бібліотечної справи: руйнація міфу про безпечне існування бібліотек» і з-за сприяння Миколаївської обласної бібліотечної асоціації.

Під час зустрічі піднімались проблемні питання діяльності бібліотек в нових умовах. Вікторія Вікторівна зупинилась на нормативних актах, які регламентують діяльність бібліотек, на їх невідповідності вимогам часу та необхідності внесення змін та доповнень. Також, вона акцентувала увагу присутніх на тому, що формування нормативно-правової бази бібліотечної галузі України відбувається шляхом обговорення документів, підготовки пропозицій на місцях та яким чином свої пропозиції готує ОУНБ ім.О.Гмирьова.

Значну увагу Вікторія Вікторівна приділила рекомендаціям по організації діяльності бібліотеки за умов децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад. Директор відповідала на численні запитання присутніх щодо ризиків для бібліотек в сучасних умовах, їх місця в громаді.

Професійні зустрічі в подібному форматі плануємо проводити і надалі, адже вони є актуальними для бібліотечної спільноти і сприяють активізації корпоративного бібліотечного досвіду.

К. Толокнова