В Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка відбувся круглий стіл з «гострими» кутами «Сучасна сім’я. Рівні права та рівні можливості батьків. Шведсько-український досвід» за участі заступника Посла Швеції в Україні Генріка Нурберґа і офіційного представника Шведського агентства соціального страхування з сімейно-економічних питань, члена Ради директорів у справах сім’ї Нікласа Льюфгрена.
Невипадково, що цей захід відбувся саме в бібліотеці для дітей Ш.Кобера і В.Хоменко. Ця бібліотека відома в Україні та за ії межами своїм досвідом по роботі з сім’єю, молодими батьками, по відродженню традицій сімейного читання. Бібліотека давно і успішно популяризує сімейні цінності, має широке коло партнерів з цього питання.
Чому саме шведський досвід? У Швеції найбільша у світі програма по відпустці для догляду за дитиною, найвищий відсоток жінок, які мають малих дітей і активно працюють, високий рівень народжуваності та нова генерація татусів, які вважать природним брати відпустку для догляду за дитиною. Шведська система дає можливість бути повноцінними батьками протягом усього життя.
З української сторони досвідом ділилися представники державних органів влади, експерти, науковці, педагоги, представники бібліотечної спільноти. Вони говорили про кодекс головних прав і обов’язків батьків в Україні, педагогічні засади спілкування і виховання в сім’ї, аспекти творчого тандему бібліотеки і родини та ін.
Гостей заходу привітала начальник відділу культурно-мистецької роботи Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Болдусєва Олена Володимирівна.
Ведучою дискусії під час круглого столу була директор Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменко Семілєт Наталія Вікторівна.
З основною доповіддю виступив Ніклас Льюфгрен. Тема його виступу - «Як створити баланс між роботою та сімейним життям: економічна політика щодо сім’ї в Швеції».
Цікавими і корисними для присутніх були поради психологів: кандидата педагогічних наук, доцента державного університету ім. В.Сухомлинського, голови фонду «Жіноча перспектива» Любарської Ольги Миколаївни та сімейного практикуючого психолога Курченко Євгенії Анатоліївни, які окреслили коло сімейних психологічних проблем та шляхи їх вирішення зі свого професійного досвіду.
Кручинова Марина Юріївна, заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді коротко розповіла про роботу і послуги центру, який працює для осіб та сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно. Доповнили цей виступ представники Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Сербульова Таміла Володимирівна та Дмітрієва Зоя Гарольдівна.
Про досвід роботи дитячих бібліотек з сім’єю, цікаві сімейні заходи, бібліотечні проекти і програми розповіли заступник директора центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко Гречко Галина Степанівна та Бардашевська Анна Іванівна, директор обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки м.Херсона.
Круглий стіл завершив брейнстромінг («мозковий штурм») «Нові ролі батьків. Нові виклики часу», модераторами якого були кандидат педагогічних наук, завідуюча кафедрою мовно-літературної та художньо-естетичної освіти обласного інституту післядипломної освіти Гич Галина Миколаївна та помічник з питань культури, преси і інформації Посольства Швеції в Україні Некрасова Тетяна Анатоліївна.
В рамках круглого столу презентувалась шведська фотовиставка «Пазл життя: роль сім’ї у Швеції», яка присвячена ролі батька в сім’ї, рівним правам обох батьків на роботі і в сім’ї. Виставка буде експонуватись в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка (пр.Центральний, 173) з 12 квітня по 22 травня 2016 р.
Цей захід став яскравою подією в культурному та соціальному житті міста. Дякуємо Посольству Швеції в Україні, Шведському інституту за те, що обрали наше місто для проведення цього заходу, а також партнерам - Миколаївському фонду «Жіноча перспектива», Миколаївській обласній бібліотечній асоціації. Приємно усвідомлювати, що подібний захід - це завжди новий, великий крок до подальшого розвитку.