Центральная городская библиотека для детей
им. Ш. Кобера и В. Хоменко г.Николаева

Миколаївці – лауреати Шевченківської премії

Серед наших земляків багато лауреатів Шевченківської премії.

Антонюк Андрій Данилович - художник. Премія 1994р. за серію картин останніх років: «Феофан Прокопович», «В казематі» (Т.Г. Шевченко), «Учителю, хто ми?», « Богопільська мадонна», «Розмова з Всесвітом» та ін.

Божій Михайло Михайлович – живописець. Премія 1974 р. за картини « Новий час», «20 століття. В.І. Ленін».

Вишеславський Леонід Миколайович - російський поет, перекладач, літературний критик. Премія 1984 р. за збірку поезій «Близкая звезда».

Вінграновський Микола Степанович – письменник, сценарист, кінорежисер. Премія 1984 р. за збірки творів для дітей «Літній ранок», «Літній вечір», «Ластівки біля вікна», «На добраніч».

Гуселькова Тамара Валентинівна – архітектор. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Іванов Віктор Якимович – інженер-конструктор. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Керанчук Леонід Кирилович – будівельник. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Кремінь Дмитро Дмитрович – поет, перекладач. Премія 1999 р. за збірку поезій «Пектораль».

Озерний Михайло Іванович - художник, майстер декоративного мистецтва. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Семерньов Віктор Михайлович – живописець, графік. Премія 1981р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Сизоненко Олександр Олександрович – письменник-прозаїк. Премія 1984 р. за роман-трилогію «Степ», «Була осінь», «Мета».

Стешин Юрій Трохимович – художник-оформлювач. Премія 1981р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Федченко Василь Харлампович – скульптор. Премія 1973 р. за монумент «Україна – визволителям» в селищі Мітов Луганської області.

Фоміних Світлана Григорівна - хоровий диригент, Заслужений працівник культури України. Премія 1993 р. за концертні програми та пропаганду сучасної української хорової музики.

Хлопинська Людмила Дмитрівна – музейний працівник, автор публікацій і рецензій з історії суднобудування і флоту, історії м. Миколаєва. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Чередниченко Галина Іванівна - музейний працівник. Премія 1981р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.

Шорін Едуард Олексійович - інженер-будівельник, очолював ініціативну творчу групу зі створення Музею суднобудування і флоту в Миколаєві, керував групою науковців по збору та виготовлення експонатів музею. Премія 1981 р. за створення музею суднобудування і флоту в м. Миколаєві.