Центральна міська бібліотека для дітей
ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва

За освітою в США

"У французькій стороні, на чужій планеті належить вчитися мені в університеті!" Навчання за кордоном, яке так лякало героя відомої пісеньки, сьогодні для багатьох тінейджерів є заповітною мрією. Як вступити до закордонного вузу? Куди, коли і які документи треба подавати? Наші юні співвітчизники все частіше прагнуть вчиться в Сполучених Штатах Америки, тому що тут величезна кількість мовних шкіл, університетів, коледжів і бізнес-шкіл, які залучають студентів з усього світу. Американські вузи прагнуть відповідати самим передовим вимогам, як в сфері теоретичних розробок, так і в області практичних досліджень. Тут, мабуть, краще технічне оснащення навчальних програм, а можливості для початківця-дослідника не обмежені і вже самі по собі стимулюють інтерес до обраної спеціальності.

Крім того, Сполучені Штати Америки - велика і багатолика країна, яка відрізняється різноманітністю ландшафтів, клімату, рас і віросповідань. У цій країні привертає все - контрасти і стабільність, розміреність життя в провінції і швидкості мегаполісів.

Американська нація - абсолютно особливе співтовариство людей, які вміють ставити перед собою цілі і успішно їх досягати, використовуючи для цього весь потужний освітній потенціал країни.

Здобувати освіту в США прагнуть в першу чергу ті, хто розраховує на успішну кар'єру в бізнесі та управлінні, юриспруденції, комп'ютерних науках, в тих галузях промисловості, які розвивають новітні технології.

Ви впевнені в собі? У своєму виборі і бажанні? Ви хочете стати успішним, поглибити і вдосконалити свої знання? Вас приваблює країна безмежних можливостей? Тоді все залежить від вас. Ознайомтеся з інформацією, яку ми підготували для вас - і в путь!

Корисні посилання

Система освіти США

Сучасна система освіти США, що склалася під впливом історичних, економічних і соціальних факторів, характеризується рядом особливостей, які багато в чому відрізняють її від західноєвропейських стандартів. Детальніше...

Школи в США

Американці вступають до школи з 6 років, хоча багато хто вчиться в дитячих садах, вже починаючи з 3-х років. Початкову школу американці закінчують в 12-13 років, а потім переходять в середні школи різних типів. У них навчаються приблизно до 18 років. Детальніше...

Літні канікулярні програми для школярів і молоді

Мрієте про літні канікули в школах в США? Тоді ласкаво просимо в Summer School! Літні програми школи Summer School ми рекомендуємо тим, хто хоче поєднати вивчення англійської мови з веселими канікулами в США. Який би курс Ви не вибрали, вам підуть на користь високі стандарти навчання. Керівники програми - кваліфіковані вчителі та інструктори - працюють разом з персоналом літніх шкіл, щоб надати вам літній мовний курс чудової якості. Кожна програма літньої школи включає дві екскурсії на цілий день і додатково ще півдня екскурсії щотижня для огляду визначних пам'яток. Вечорами ви зможете спілкуватися з друзями, влаштовувати барбекю і ходити на дискотеки. Таким чином, - це чудова можливість попрактикуватися в англійській мові. Детальніше...

Цілорічні мовні курси. Середня і вища освіта

Курс підходить для всіх бажаючих вивчати англійську мову. Ви зможете розвинути навички як розмовної і письмової мови, так і сприйняття усного мовлення та читання для щоденного використання. Програма пропонує студентам можливість суміщення занять англійською мовою з активною програмою відпочинку або роботою. Ви зможете вжити ваші нові розмовні навички в англомовній країні, а також з легкістю підвищити свій мовний рівень. Детальніше...

Найкращі ВУЗи Амеріки

Журнал US News & World Report опублікував традиційний рейтинг кращих вищих навчальних закладів США. В першу десятку кращих на цей раз увійшли: Прінстонський Університет \ Princeton University, Гарвардський Університет \ Harvard University, Єльський Університет \ Yale University, Каліфорнійський технологічний інститут \ California Institute of Technology, Массачусетський технологічний інститут \ Massachusetts Institute of Technology, Університет Пенсільванії \ University of Pennsylvania, Університет Дьюка \ Duke University. 9 - 11 місця рейтингу зайняли три ВНЗ: Коледж Дартмут \ Dartmouth College, Колумбійський Університет \ Columbia University і Університет Чикаго \ University of Chicago.

При складанні рейтингу враховувалися такі критерії, як результати загальнонаціональних тестів, що здаються студентами; кількість витрат на одного студента; кількість випускників університетів і коледжів, які вносять пожертви до бюджетів своїх alma mater і т.д. Автори дослідження відзначають, що різниця між університетами, що увійшли в першу десятку, мінімальна.

У США діє понад 3.5 тис. Коледжів і університетів. Між словами "коледж" і "університет" для американців великої різниці немає. Обидва ці поняття позначають одне і те ж - навчальний заклад, що надає можливість отримати вищу освіту. Різниця полягає в тому, що університет набагато більше за розміром, в ньому навчається більше число студентів, і він може складатися з декількох коледжів.

Що потрібно знати, щоб вступити в американський вуз?

Незважаючи на те що до Америки шлях неблизький, розмах паломництва абітурієнтів з країн СНД через океан зростає. А всього в університетах Нового Світу гризуть граніт науки понад півмільйона іноземних студентів. Якщо і у вас є американська мрія вчитися в США - не відкладайте справу в довгий ящик, а починайте збирати багаж. Але перш - потрібно ретельно підготуватися. Детальніше:

Программа і гранти для іноземних студентів:

Стипендії та гранти надаються в деяких американських навчальних закладах іноземних студентів. Як правило, головну роль при цьому відіграє академічна успішність абітурієнта, його наукова і творча активність. Крім того, існують програми стипендій і грантів для іноземців, що фінансуються урядом США або різними фондами. Розмір і тип стипендії варіюється в залежності від навчального закладу. Детальніше…

Ми сподіваємося, що збудуться ваші бажання і мрії! А допомогти вам в цьому зможе інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів», який знаходиться в центральній бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка.

Звертайтеся за необхідною інформацією за адресою: м Миколаїв пр.Центральний, 173/4