Центральна міська бібліотека для дітей
ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва

Світ один на всіх: інклюзія в дії

Бібліотека є тією установою, яка може консолідувати громадськість щодо вирішення соціально значущих проблем. Одним із пріоритетних напрямків державної політики в бібліотечній сфері є впровадження інклюзії, яка виключає будь-які форми дискримінації читачів: за фізичним, національним показником, або через певні особливості поведінки, а також створює для всіх користувачів відповідні умови для отримання повноцінних якісних послуг.

Саме доля таких людей стала мотиватором для створення проекту рівності «Світ один на всіх: інклюзія в дії», презентація якого відбулась в Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко (директор Семілєт Н.В.) під час фокус – дискусії «Бібліотека як спільний інклюзивний простір для соціокультурних інституцій».

Модератор заходу (заступник директора Гречко Г.С.) окреслила роль бібліотеки в консолідації громадськості щодо впровадження інклюзії та запросила гостей до участі у дискусії.


До обговорення проблеми долучилися:

  • голова Громадської організації «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Найсильніші разом» Олексій Долгіх;
  • психолог Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анна Паніч;
  • керівник реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» Оксана Ребенчук;
  • керівник Миколаївського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Чирковська;
  • директор Обласної бібліотеки для дітей ім.В.Лягіна Тетяна Жайворонок;
  • голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак та миколаївська письменниця Тетяна Купрієвич;
  • педагог-вихователь обласної Миколаївської дитячої лікарні Оксана Лагута;
  • педагог-організатор Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №3 Наріна Полякова та психолог ДНЗ №2 Катерина Магаляс.

Під час дискусії обговорювалися теми доступності позакласної освіти для дітей з інвалідністю; шляхи взаємодії з інклюзівно-ресурсними центрами нашого міста; окреслювались можливості співпраці фахівців соціальних служб з бібліотекою та організації єдиного інклюзивно-освітнього простору.

Під час заходу бібліотекарі представили власні електронні ресурси та огляд літератури з цієї теми.