5 листопада 2019 року в Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка відбулась презентація міні-проекту з профілактики та протидії буллінгу «Бібліотека — позитивний простір».
Дала старт презентації директор Центральної бібліотеки Семілєт Н.В. Наталія Вікторівна наголосила на актуальності та надважливості цієї теми. Вона зазначила, що бібліотека сьогодні є тією установою, яка може об’єднати зусилля різних соціальних інститутів (сім’ї, школи, громадських організацій) в даному питанні.
З проектом ознайомила присутніх завідувач відділу бібліотечного маркетингу центральної бібліотеки Ірина Базиленко. Вона зробила акцент на тому, що дитяча бібліотека — це апріорі позитивна установа. Сучасна бібліотека надає величезні можливості для дозвілля та розвитку дитини. Бібліотекарі можуть попереджати прояви булінгу по-своєму: дати тепле, затишне комфортне місце, де кожен може розкрити свої здібності, в тому числі і творчі, отримати нові можливості, удосконалити свої комунікативні навички та отримати творчу свободу.
Проект спрямований на профілактику булінгу і формування досвіду ненасильницької поведінки і гуманістичних цінностей у дітей на основі кращих зразків літератури і кінематографа, зустрічей з творчими успішними людьми.
Під час реалізації проекту бібліотека буде проводити Тижні доброти, бібліодесанти добра до дитячих лікарень міста, Арт-пікніки «PozitiF» (зустрічі з представниками творчої еліти міста), вуличну акцію «Синя стрічка квітня» та багато іншого.
Також, пані Ірина зробила аналіз сучасних методик, програм та ресурсів з антибулінгу.
На презентації були присутні фахівці Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, Управління патрульної поліції в Миколаївській області, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія», ЗОШ №53, журналісти, бібліотечні працівники.
Величезна роль, найвідповідальніша, в питаннях виховання належить педагогам. Кожен педагог залишається з дитячим насильством сам на сам, і дуже добре, якщо підключаються батьки і адміністрація школи для подолання проблеми булінгу. Яким чином школа застосовує превентивні міри щодо недопущення травлі в школі розповіла завуч школи №53, заступник директора з виховної роботи Ольга Бурматова.
Про правову допомогу городянам, які опинилися жертвами булінгу, про механізм захисту від булерів, про можливі тяжкі наслідки булінгу розповіла заступник начальника головного управління юстиції Тетяна Брюханова.
Як реагує поліція на буллінг, як часто звертаються педагоги, батьки в таких випадках, які реальні заходи вживаються поліцією проти булерів, як працює сьогодні закон про булінг розповіли старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Миколаївській області Хитько Анна, інспектори Зінькова Олена і Яковенко Юлія.
Дитина з особливими потребами може опинитися в зоні ризику подвійно. Поява в класі такої дитини може привести до виникнення нових соціально-психологічних проблем, в тому числі проблеми насильства і жорстокості. Чи актуальна проблема булінга для цих дітей сьогодні розповіла психолог реабілітаційного центру «Мрія» Наталія Остапенко.
Для бібліотекарів книга є важливою складовою в профілактиці булінгу. Огляд книг підготувала провідний методист центральної бібліотеки Тамара Паньовіна.
Питання булінгу піднімаються в більшості підліткових фільмів. Допомогла присутнім розібратися у фільмах про шкільне цькування провідний методист центральної бібліотеки Катерина Толокнова.
Присутні мали змогу ознайомитись з переглядом «STOP, булінг», де була представлена література з профілактики булінгу та художня література щодо цієї теми, який підготувала провідний методист центральної бібліотеки Діна Щербина.
Учасникам заходу подарували стилізовані браслети, як свого роду зобов’язання ніколи не здійснювати актів насилля проти дітей, не миритися з цим, не мовчати, не шукати виправдання для тих, хто його скоює.
Закінчилася презентація проекту позитивно. І допомогли в цьому повітряні кульки. Повітряна кулька так і залишилася, як і за часів ії появи, атрибутом свята, радості, веселощів та позитиву. Юні читачі і гості заходу взяли участь у флешмобі «Діти проти булінгу». Вони вийшли на ганок бібліотеки і випустили кульки в небо.
Сподіваємося, що в ході реалізації проекту у дітей і підлітків підвищиться рівень правової грамотності, відповідальності за свої дії, покращаться навички позитивного спілкування з однолітками, сформуються творчі пріоритети та негативне ставлення до проявів насильства в їх житті.